pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900
+420 775 681 845 krupka@sprinkplan.cz

Přínosy požárních sprinklerů

Budovy jištěné požárně bezpečnostním zařízením, zejména požárními sprinklery poskytují následující výhody.

Ochrana osob

Provozovatel objektu by měl chránit osoby, které se v budově nacházejí proti požáru. Jedním z možných opatření je instalace požárních sprinklerů pro ochranu osob. Snížením rizik je vytvořeno lepší prostředí pro práci, ubytování a nákupy a je zajištěna dobrá pověst budovy jako bezpečného místa.

 

Ochrana bohatství

Skutečná hodnota majetku je snížena o hodnotu rizik, kterým je majetek vystaven. Omezením požárního rizika hodnota majetku vzroste. Sprinklery jsou nejúčinnějším protipožárním zařízením a výrazně omezují pravděpodobnost vzniku totálních škod. Proto jsou často požadovány pojišťovnami, které s riziky obchodují.

 

Zajištění spolehlivosti

Přerušení provozu jednoho výrobního podniku z důvodu požáru by mohlo mít dopad jak na straně odběratelů, kterým by ke kompletaci sestav scházela jedna součást tak i dodavatelů, kteří by museli omezit výrobu. Kritické je to zejména u výrobků a unikátních technologií, pro které není snadné najít náhradního dodavatele. Odběratelé si obvykle udržují rezervní zásobu surovin a vstupního materiálu jen v objemu jednoho kamionu. Subdodavatelům automobilek může být odběratelem předepsána požadovaná úroveň zabezpečení včetně instalace požárních sprinklerů.

Požární odstupy

Předepsané odstupy mezi budovami je možno posuzovat mírněji, když jsou budovy vybaveny požárními sprinklery.

Ochrana životního prostředí

Při požáru budov se do životního prostředí uvolňuje velké množství splodin hoření včetně CO2. Sprinklery zabraňují požárům a jsou tak přínosem pro životní prostředí.