pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900
+420 775 681 845 krupka@sprinkplan.cz

Skladové sprinklery

Stabilní hasicí zařízení pro sklady se navrhuje na mnohem větší průtoky vody. Ve skladech je větší požární zatížení a tím i tepelný výkon požáru. Hasiči nemusí mít dostatek sil a prostředků, aby rozvinutý požár skladu uhasili. Instalace SHZ je pro větší sklady předepsána normou a často je požadována i pojišťovnou nebo investorem.

Standartní sprejové sprinklery

Běžné sprinklery je možno použít jen pro jištění menších skladů. Sprinklerové hlavice velikosti K115, K160 se navrhují pro menší intenzity zkrápění, při větších průtocích a tlacích by se voda tříštila na jemné kapky. V případě větších skladovacích výšek je možno instalovat sprinklery do regálů.

 

 

CMSA a ESFR

Zařízení typu ESFR je určeno k rychlému uhašení požáru velkým množstvím vody. Skladové sprinklery mají větší průměr a rozstřikují vodu na větší kapky, které lépe pronikají sloupcem kouře. Rozstřiku vody by neměly bránit žádné větší překážky, aby se požár nerozšiřoval do stran. Překážkami jsou například vzduchotechnické potrubí nebo plné police. Při návrhu je třeba uvážit proudění kouře pod stropem, aby kouř neunikal otvory ve stropě, do vzduchotechniky nebo neodtékal do jiné části haly pod šikmým stropem.

 

 

Regálové sprinklery

Regálové jištění je tradiční a spolehlivá technologie hašení. Nevýhodou je, že někdy může dojít k mechanickému otevření sprinkleru při manipulaci se zbožím. Regálové sprinklery jsou vhodné také pro neprůtočné regály a pro nestandartní způsoby skladování. Nově je možno do regálů navrhovat také sprinklery typu ESFR.

 

 

 

Kdy je předepsáno instalovat sprinklery do skladů ?

Požadavek vychází z PBŘ podle:
Velikostí požárního úseku
Podlaží ve kterém se sklad nachází
Množství a druhu skladovaného materiálu
Rizika vzniku požáru, zda je to jen sklad nebo i výroba
Doby zásahu hasičů
Délky únikových cest

 

 Kontaktujte Sprinkplan s.r.o.