+420 775 681 845 krupka@sprinkplan.cz

Požární sprinklery SHZ pro administrativní budovy

Kanceláře jsou prostory s relativně malým požárním nebezpečím, k objektům však většinou patří také garáže, zázemí, archivy dokumentů, provozní místnosti a restaurace. Podzemní garáže a možnost vynechání požárních pásů na prosklené fasádě bývá důvodem k instalací SHZ. K vysokému stadartu adminstrativních budov patří vedle dobré dopravní dostupnosti, příjemného prostředí a dalších atributů také bezchybné zabepečení proti požáru. Pokud je výšková administrativní budova a nedostupná pro zásahovou techniku hasičů je riziko významější a sprinklery jsou nezbytné.

Kanceláře v administrativních budovách jsou obvykle řešeny jako variabilní pronajímatelné prostory s komunikačním jádrem. Potrubní větve SHZ jsou umístěny tak, aby při upravách jednotlivých kanceláří bylo možno podhledové jištění ponechat beze změn při různých varinatách polohy příček.

Dutina mezi podhledem a stropem bývá redukována na nezbytné minimum a prostorová koordinace instalací v těchto dutinách nebo dokonce estetické rozmístění instalací pokud jsou ponechány viditelné je podstatnou částí projektu SHZ do administrativních objektů. Vzhled stropu a rozmístění sprinklerů a dalších výústek do pravidelných linií je obvykle považován za skoro stejně podstatný jako funkčnost strojovny.

 

Kontaktujte Sprinkplan s.r.o.