pornjk, pornsam, xpornplease, joyporn, pornpk, foxporn, porncuze, porn110, porn120, oiporn, pornthx, blueporn, roxporn, silverporn, porn700, porn10, porn40, porn900
+420 775 681 845 krupka@sprinkplan.cz

Doplňkové hasicí zařízení

Sprinklerové zařízení typu DHZ má jednoduché zásobování vodou a menší nádrž pro zkrácenou dobu provozu. Napájení čerpadla elektrickou energií musí být zálohované. Jednodušší provedení instalaci zlevňuje a nádrž je možno do sklepů lépe umístit. Napájení z vodovodního řadu obvykle není z administrativních důvodů možné a musí být instalována alespoň malá nádrž s doplňováním. Pro včastnou signalizaci požáru musí být budova vybavena elektrickou požární signalizací s dálkovým přenosem na HZS. Zasahující jednotka hasičů napojí mobilní techniku na sběrač a po vyčerpání vody z nádrže může DHZ zásobovat vodou ze zásahového vozidla. Požadavek na instalaci vychází z norem a je stanoven v požárně bezpečnostním řešení stavby.

DHZ pro podzemní garáže

Je navrhováno pro automatické podzemní garáže, pro podzemní garáže, kde je dojezdová doba hasičů delší než 10 minut, nebo pokud jsou složité podmínky zásahu. Strojovna s nádrží zabere prostor pro cca dvě parkovací místa.

DHZ pro hotely

Pro ochranu osob v hotelu jsou požární sprinklery vhodným řešením. DHZ se instaluje v hotelech a ubytovacích zařízeních, které mají větší počet obytných buněk, větší počet podlaží nebo pokud je třeba zlepšit podmínky pro únik osob. Typicky jde o činžovní domy přestavěné na hotely. Ve sklepech  je instalována nádrž na vodu a strojovna, budovou prochází stoupačka a na jednotlivých patrech je potrubí se sprinklery. Sprinklerové zařízení dokáže ochránit lidské životy i dobrou pověst hotelu jako bezpečného místa. Pro velké hotely je přiměřenější instalovat SHZ.